Łańcut: 15-letni kierowca Renaulta

Łańcut: 15-letni kierowca Renaulta

Policjanci z Łańcuta zatrzymali do kontroli renaulta. Jego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Po zatrzymaniu się do kontroli się, okazało się, że auto prowadzi 15-letni mieszkaniec miejscowości Markowa. Na miejscu pasażera siedział jego ojciec. Mężczyzna również nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do wyżej wspomnianego zdarzenia doszło 4 sierpnia 2020, na drodze wojewódzkiej nr 881 w Soninie. W godzinach południowych, funkcjonariusze łańcuckiej drogówki, zatrzymali do kontroli renaulta. Jej powodem, było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Podczas wykonywanych czynności przez policjantów wyszło na jaw, że pojazdem kierował 15-letni mieszkaniec Markowej, zaś na miejscu przeznaczonym dla pasażera siedział jego 49-letni ojciec. 

To właśnie 49-letni mężczyzna, ojciec pozwolił nastoletniemu synowi, na prowadzenie auta. Pomimo, że sam nie posiadał prawa jazdy, to twierdził, że chciał nauczyć syna prowadzić.

Teraz 49-latek, odpowie przed sądem za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień. Nastoletniemu kierowcy grozi odpowiedzialność za prowadzenie pojazdu, nie mając do tego uprawnień oraz przekroczenie dozwolonej prędkości. W przypadku nastolatka, sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do ukończenia przez niego 21 roku życia.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.