Leczenie i rehabilitacja dla Zuzi

Leczenie i rehabilitacja dla Zuzi

U Zuzi został zdiagnozowany guz pnia mózgu IV stopnia. Szczęściu życia całej rodziny w jednej chwili zawalił się cały świat.

Niespełna miesiąc temu po bilansie 6 latka, gdzie uznano ją za zdrową zaczęło uciekać jej lewe oczko. Zaniepokojeni zapisaliśmy ją do okulisty – termin na wrzesień..

Kilka dni później w sobotę zez został na stałe i nie ustąpił. Udaliśmy się na SOR, gdzie przeprowadzone zostały wszystkie badania. Usłyszeliśmy, że nie ma zastrzeżeń pod kątem okulistycznym. Zostaliśmy skierowani na neurologię, gdzie po TK i rezonansie magnetycznym głowy otrzymaliśmy wiadomość, że nasza zdrowa, silna, szczęśliwa, pełna życia dziewczynka ma guza mózgu w nieoperacyjnym miejscu.

Następnego dnia została przewieziona karetką do CZD w Warszawie. Niestety mama w tej chwili nie mogła być z nią, ponieważ za kilka dni miała wyznaczony termin porodu drugiego z braci.

Następny tydzień spędziliśmy czekając na wyniki kolejnego rezonansu z nadzieją, że zdarzył się cud, że lekarze się pomylili, bo przecież człowiek nie jest nieomylny.

Niestety wyniki badań oraz biopsji potwierdziły pierwszą diagnozę.

Zuzia ma nieoperacyjnego guza pnia mózgu IV stopnia złośliwości.

Lekarze w Polsce nie dają jej szans na przeżycie więcej niż 10 miesięcy. Została nam również odradzona chemioterapia.

Nie poddajemy się i nigdy nie poddamy się w walce o Zuzię. Do końca świata i o jeden dzień dłużej. Ona sama swoją siłą walki daje nam siłę i wiarę, a wiara czyni cuda. Nawet mimo pobytu w szpitalu i rozłąki z najbliższymi. Zwłaszcza w chwili, gdzie wyczekiwała momentu ponownie zostania starszą siostrą, musiała zostać przez kilka dni bez mamy w szpitalu. Nie mogła po raz kolejny przywitać na świecie brata na którego tak czekała.

Pojawiła się możliwość leczenia trudno dostępną terapią poza granicami kraju, jednak środki finansowe potrzebne na leczenie i rehabilitację przewyższają nasze możliwości.

W najbliższym czasie z dnia na dzień będzie potrzebna spora suma pieniędzy. Jak wiadomo, w przypadku tego typu guza liczy się każdy dzień.

Prosimy o pomoc dla Zuzi, żeby słońce naszego życia miało szansę świecić dla świata jeszcze wiele, wiele lat…

Poniżej znajduje się link do adresu gdzie można wpłacić środki finansowe na pomoc dla Zuzi:

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz