Podkarpacie: "Czas na Podkarpackie" - akcja promująca turystykę w regionie

Podkarpacie: "Czas na Podkarpackie" - akcja promująca turystykę w regionie

Nawet 30 procent zniżki na bilety wstępu do muzeów, zamków i innych obiektów turystycznych na Podkarpaciu otrzymają podróżni, którzy dotrą do naszego regionu samolotem lub pociągiem.

Promocja ma zachęcić do odwiedzenia Podkarpacia, a co za tym idzie poprawić sytuację ekonomiczną w branży turystycznej. Każda z instytucji, które biorą udział w programie, otrzyma za promocyjne zniżki rekompensatę finansową od samorządu województwa.

Samorząd województwa podkarpackiego wraz z partnerami, wśród których jest Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” od 13 lipca uruchamia program #CzasNaPodkarpackie, którego celem jest ożywienie ruchu turystycznego w regionie. Bilety lotnicze i kolejowe będą przepustką do otrzymania rabatów m.in. w Muzeum-Zamku w Łańcucie, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej czy Zamku w Krasiczynie. Udział w nowej inicjatywie zadeklarowało już kilkadziesiąt instytucji kultury oraz firm z branży turystycznej. Start programu #CzasNaPodkarpackie zbiega się z rozszerzeniem oferty lotniska w Jasionce o regularne połączenia krajowe z Gdańskiem i Szczecinem.

Podróżowanie za granicę jest w pewnym stopniu ograniczone więc turyści będą wypoczywać w kraju. Liczymy, że ze względów na cenne walory przyrodnicze będą wybierać Podkarpacie i chcemy im w tym wyborze pomóc. Chcemy podpowiedzieć, wskazać ciekawe miejsca w naszym regionie, które gwarantują nietuzinkowe wspomnienia, atrakcyjną i bezpieczną formę spędzenia wolnego czasu. Chcemy promować walory Podkarpacia, ale w ten sposób również pomóc branży turystycznej, która znalazła się w kryzysie. Mimo trwających utrudnień związanych z pandemią dotarcie do Podkarpacia staje się łatwiejsze nawet z najbardziej odległych zakątków Polski, bo z Jasionki możemy podróżować do Gdańska, a już niebawem uruchomione zostanie połączenie ze Szczecinem. To także dobra informacja dla turystów, którzy po wypoczynku w Bieszczadach będą chcieli także spędzić kilka dni nad polskim morzem

mówi Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl

Akcja rusza za tydzień. Kupony trafią do turystów odwiedzających nasz region. Będzie je można dostać między innymi na lotnisku w Jasionce.

Chcemy być aktywnym graczem w projektach wpływających na rozwój regionalnej turystyki. W terminalu pasażerskim powstanie specjalny punkt informacyjny, w którym podróżni zainteresowani udziałem w programie otrzymają wszelkie niezbędne informacje oraz dedykowany pakiet voucherów. Poprzez nasze działania konsekwentnie wspieramy rodzimą turystykę. Od 20 czerwca uruchomione zostało połączenie z Gdańskiem, które cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych. Natomiast 16 lipca wystartują samoloty na trasie Rzeszów-Szczecin. To zupełnie nowe połączenie, które realizowane będzie 2 razy w tygodniu i najbliższych dniach zostanie umieszczone w systemach rezerwacyjnych PLL LOT. Zwiększona zostanie także ilość rotacji między Rzeszowem a Warszawą dając możliwość połączenia naszego lotniska z kolejnymi portami regionalnymi w kraju

powiedział prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka – Adam Hamryszczak

Kampanią objęte zostały:

  1. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku
  2. Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych
  3. Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych
  4. Bieszczadzka Kolejka Leśna
  5. Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych
  6. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
  7. Muzeum Lizaka w Jaśle
  8. Skansen Karpacka Troja w Trzcinicy
  9. Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce
  10. Muzeum Dziedzictwa Kresów
  11. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
  12. Muzeum-Zamek w Łańcucie
  13. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
  14. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
  15. Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu
  16. Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej
  17. Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasicznynie
  18. Arboretum w Bolestraszycach
  19. Muzeum Ziemi Leżajskiej
  20. Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim
  21. Biuro podróży Pawuk – spływy pontonowe

oraz obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

  1. Cerkiew w Radrużu
  2. Kościół w Haczowie
  3. Kościół w Bliznem,
  4. Cerkiew w Chotyńcu
  5. Cerkiew w Smolniku nad Sanem
  6. Cerkiew w Turzańsku
Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email