Prawo: 9 zatrzymanych na granicy w ciągu jednego dnia

Prawo: 9 zatrzymanych na granicy w ciągu jednego dnia

Aż dziewięciu obywateli Ukrainy zatrzymano w ciągu jednego dnia na granicy polsko – ukraińskiej. Wszyscy Ukraińcy posługiwali się fałszywi dokumentami.

Do zatrzymań doszło w ubiegły wtorek, 08 września, we wszystkich przypadkach Ukraińcy posługiwali się fałszywi dokumentami.

Jako pierwszy został zatrzymany 38-letni pasażer autokaru. Mężczyzna miał zamiar wjechać do Polski, a następnie podjąć pracę jako kierowca zawodowy. Na granicy oprócz wymaganych dokumentów przedstawił zaświadczenie ADR. Zaświadczenie to uprawnia do kierowania pojazdem przewożącym niebezpieczne materiały. Szczegółowa analiza zaświadczenia  wykazała, że było wykonane inna techniką druku i nie posiadało zabezpieczeń UV.

Do następnego zatrzymania doszło na przejściu w Medyce. 34-letni kierowca ciężarówki okazał podrobiony dowód rejestracyjny.

Ponadto strażnicy graniczni zatrzymali sześciu obywateli Ukrainy. Posługiwali się oni nieprawdziwymi wnioskami w sprawie pracy sezonowej oraz jednego, który posiadał fałszywy dowód powierzenia pracy.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.