Przemyśl: Nie będzie aresztu dla mężczyzny, który zniszczył w kościele figurę anioła w kościele

Przemyśl: Nie będzie aresztu dla mężczyzny, który zniszczył w kościele figurę anioła w kościele

Nie będzie tymczasowego aresztu dla mężczyzny, który podczas wtorkowego nabożeństwa zniszczył figurę anioła w zabytkowym kościele księży salezjanów w Przemyślu – taką decyzję podjął przemyski sąd rejonowy. O trzymiesięczny areszt dla sprawcy wnioskowała Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek. W tym dniu, w zabytkowym kościele księży salezjanów w Przemyślu, 32-letni Artur L. tuż przed rozpoczęciem mszy świętej, podczas trwającej adoracji Najświętszego Sakramentu, zniszczył gipsową figurę anioła z kropielnicą . Mężczyzna został zatrzymany kilkadziesiąt minut po zdarzeniu. 32-latek był nietrzeźwy.

Przemyska prokuratura postawiła mu zarzuty publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej i obrażenia uczuć religijnych innych osób oraz zniszczenia figury sakralnej. Artur L. podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Kodeks karny za zarzucane mu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do pięciu 5 lat.

W czwartek do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy skierowany przez przemyską prokuraturę. Jednocześnie Prokurator poinformowała przy tym, że Sąd Rejonowy w Przemyślu w piątek nie zastosował tymczasowego aresztowania.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.