Rzeszów: Od 3 lipca otwarte zostają kino Helios i Multikino

Rzeszów: Od 3 lipca otwarte zostają kino Helios i Multikino

Od 3 lipca rzeszowskie kina Helios oraz Multikino znowu będą otwarte. Jednak oglądanie filmów nie będzie takie same jak przed pandemią koronawirusa. Widzowie oraz kina muszą przygotować się na pewne obostrzenia, m.in. ograniczenie liczby osób na widowni.

Pierwsze kina w Rzeszowie zostały otwarte już 6 czerwca. Wtedy to swoje drzwi dla widzów otworzyły dwa kina, czyli Zorza i Za Rogiem Cafe.

Poniżej zamieszczamy informację o nowych zasadach obowiązujących w kinie opublikowaną przez kino Helios.

Od 3 lipca wraca Helios i Multikino

3 lipca w Rzeszowie ponownie otwarte będą dwa kina Helios. Jedno z nich mieści się przy ul. Powstańców Warszawy, a drugie na al. Piłsudskiego w Galerii Rzeszów. Jak informuje kino, na razie nie wiadomo, jakie filmy na początek pokaże sieć kin. – O repertuarze i nowych projektach specjalnych, a także innych niespodziankach, które przygotowaliśmy, będziemy informować już wkrótce na naszej stronie oraz w naszych mediach społecznościowych – informują władze sieci kin Helios.

Jakie działania zostaną podjęte w celu ochrony widzów i pracowników kin Helios?

  • Pracownicy zostali wyposażeni w przyłbice ochronne zakrywające oczy, nos i usta, a także płyny do dezynfekcji dłoni. Ponadto wszyscy pracownicy kina są zobligowani do noszenia rękawiczek.
  • Co godzinę dezynfekowany będzie hol kina, stoliki oraz toalety.
  • Po każdym seansie sale kinowe będą wietrzone i dezynfekowane. Praca instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej jest wyregulowana według zaleceń NIZP-PZH.
  • Przy dużej frekwencji, po zakończonych seansach wyjście widzów z sali będzie odbywać się w miarę możliwości wyjściem ewakuacyjnym.
  • Przy wejściu do kina widzowie będą zobowiązani do dezynfekcji dłoni.
  • Każdy widz znajdujący się na terenie kina będzie musiał mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos.
  • Widzowie powinni zachować między sobą bezpieczny odstęp minimum 1,5 metra. Aby to ułatwić na podłodze w kinowym holu zostały wyznaczone linie wskazujące bezpieczne odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce, np. po bilety.

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Czy liczba osób, które będą mogły przebywać w sali kinowej jest ograniczona?
Tak, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w sali kinowej musi pozostać co najmniej 50% wolnych miejsc.

Czy akceptowany będzie każdy rodzaj płatności (gotówka, karta)?
Tak, akceptujemy każdy rodzaj płatności, jednak z uwagi na bezpieczeństwo będziemy zachęcać do korzystania z płatności bezgotówkowych.

Jak będzie utrzymywana higiena w sali kinowej?
Po każdym seansie dezynfekowane będą powierzchnie płaskie (klamki, poręcze, cup holdery oraz fotele w salach Dream). Ponadto we wszystkich salach kinowych zostanie zastosowana pełna optymalizacja instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej w oparciu o wytyczne NIZP-PZH.

Czy widzowie będą mogli zdezynfekować ręce po wejściu do kina?
Tak, przed wejściem do kina obowiązywać będzie dezynfekcja dłoni. Dozowniki z płynami ulokowane są przy wejściu do kina, w strefie gastronomicznej, w toaletach oraz przy wyjściach z sal kinowych.

Czy widzowie będą musieli mieć założone maseczki w kinie, w tym w sali kinowej?
Tak, ze względów bezpieczeństwa każdy widz znajdujący się na terenie kina będzie musiał mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos.

Czy w kinach będzie można zakupić maseczki?
Tak, maseczki będą dostępne w sprzedaży we wszystkich kinach naszej sieci.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.