Łańcut: Wypadek w Albigowej. Zmarła uczestniczka Festiwalu Polonijnego

Łańcut: Wypadek w Albigowej. Zmarła uczestniczka Festiwalu Polonijnego

W szpitalu zmarła uczestniczka trwającego w stolicy Podkarpacia Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. To konsekwencje wypadku samochodowego w Albigowej.

Do kolizji doszłow miejscowości Albigowa w powiecie łańcuckim na drodze wojewódzkiej nr 887. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej w Łańcucie, kierujący autem marki Kia, nie zmieścił się w zakręcie, wpadł do rowu, a później uderzył w betonowy przepust drogowy. Najprawdopodobniej kierowca nie dostosował szybkości do warunków panujących na łuku drogi.

Obrażenia czterech pasażerów okazały się na tyle poważne, że przewiezione zostały one do szpitala. W wypadku najbardziej ucierpiało małżeństwo pochodzące z Francji. Jak się następnie okazało, byli to uczestnicy XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych odbywającego się na Podkarpaciu.

Zastępca łańcuckiego prokuratora rejonowego, Dariusz Sudak informuje, że francuska obywatelka, 69-letnia Bernardette Sz. mimo wysiłków lekarzy i podjętego leczenia, zmarła kilka godzin po wypadku w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie. Prokurator nakazał przeprowadzenie sekcji zwłok denatki. Kierujący autem mężczyzna został z poddany badaniu alkomatem – był trzeźwy.

Hospitalizacji nadal poddawane pozostałe osoby, które ucierpiały w tym zdarzeniu. One również były związane z odbywającym się w Rzeszowie Festiwalem Polonijnym. O wydarzeniu zawiadomiono już Konsulat Republiki Francuskiej w Krakowie.

W sprawie trwa już prokuratorskie dochodzenie. Czynności mają posłużyć w ustaleniu powodów i okoliczności tego katastrofalnego wypadku.

 

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.