Kolbuszowa: Dom Seniora przy ul. Narutowicza

Kolbuszowa: Dom Seniora przy ul. Narutowicza

Dobiegają końca prace przy budowie Dziennego Domu Pobytu Seniora oraz przy zagospodarowaniu jego terenu przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej. Odbiór robót budowalnych zaplanowany jest na koniec stycznia.

Budynek Domu Seniora został w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami. Na parterze budynku znajdują się: sala spotkań z aneksem kuchennym, pomieszczenia klubowe z kącikiem czytelniczym i komputerowym, sala ćwiczeń z szatnią i natryskiem oraz pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Na piętrze przewidziano sale do indywidualnej terapii, pomieszczenie socjalne i do wypoczynku, pokoje dla pielęgniarek oraz biurowe. Budynek został wyposażony w windę, a na zewnątrz zbudowano zadaszony taras. Pomiędzy budynkiem plebanii, a ul. Narutowicza seniorzy będą mogli korzystać z altany ogrodowej, deptaków spacerowych, z grilla, stołów i ławek.

Otwarcie Domu Seniora zaplanowane jest na marzec br. Oferta obejmuje usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej i opiekuńczej. Obiekt będzie funkcjonował 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, po 8 godzin dziennie. Seniorzy będą mieli zapewniony dowóz oraz wyżywienie (śniadanie oraz dwudaniowe obiady).

Obecnie do domu seniora prowadzona jest rekrutacja 30 osób po 60 roku życia. Dokumenty rekrutacyjne można składać do 31 stycznia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolbuszowej. Szczegóły tutaj: kliknij tutaj.  Informacja o naborze kadry pracowniczej również zostanie zamieszczona na stronie internetowej.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.