Stalowa Wola: Zaprezentowano koncepcję zagospodarowania centrum miasta

Stalowa Wola: Zaprezentowano koncepcję zagospodarowania centrum miasta

Chodzi o teren położony w Stalowej Woli pomiędzy torami kolejowymi a Alejami Jana Pawła II, po obu stronach ulicy Floriańskiej oraz północnej stronie ulicy Popiełuszki. Koncepcja powinna spójnie wpisywać się w system zieleni miejskiej i stanowić kontynuację zielonego pasażu znajdującego się po zachodniej stronie torów.

W Bibliotece Miejskiej odbyły się trzecie i ostatnie warsztaty dotyczące stworzenia koncepcji zagospodarowania centrum miasta.

Uczestnicy spotkania obejrzeli wizualizację terenu między ZUS- em, sądem a Biblioteką. Na tym obszarze miałby znajdować się niewielki parking, w sąsiedztwie ZUS- u i Sądu Rejonowego. Projektanci proponują budowę tzw. zielonych parkingów z eko kratą i zasianą trawą lub parkingi żwirowe. Tam gdzie byłoby to możliwe zostałaby nasadzona zieleń. Pojawiłaby się przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. Proponowane jest postawienie drewnianych boksów, jako miejsca spotkań i pracy. Można by było tam przyjść, usiąść przy stoliku, jak również podłączyć laptopa do prądu i pracować w plenerze. Przewidziane są elementy małej architektury takie jak: ławki, stojaki rowerowe.

Choć podczas ostatniego spotkania projektanci postulowali o usunięcie drzewka solarnego, to po wiadomościach mailowych jakie otrzymali od mieszkańców, wycofali się z tego pomysłu. Z przestrzeni mają za to zostać usunięte czerepie powietrza, które znajdują się w niedalekiej odległości przed wejściem do Biblioteki Publicznej. W dalszym ciągu będzie mieścić się tam fontanna. W miejscu gdzie obecnie znajdują się parkingi pojawi się wybrukowany teren pod okolicznościowe, kameralne wydarzenia.

W planach jest utworzenie kilku parków kieszonkowych, które miałyby znajdować się: przy ul. Okulickiego 1, między blokami Okulickiego 6 i 8, przy ul. Okulickiego 4, na Al. Jana Pawła II 6, na ul. Popiełuszki 6, przy ul. Popiełuszki 12- 13. W każdym z tych miejsc projektanci proponują różne formy rekreacji dla mieszkańców takie jak m.in.: siłownia zewnętrzna, plac zabaw, miejsca z urządzeniami sensorycznymi, ławki, ławki bujane czy też hamaki wśród zieleni. W każdym z parków kieszonkowych mają zostać posadzone drzewa, krzewy i byliny, trawy ozdobne.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email