Lesko: Otwórz oczy szeroko na kosmos

Lesko: Otwórz oczy szeroko na kosmos

Marzysz o tym, żeby znaleźć się bliżej gwiazd i dotknąć kosmosu?  Koniecznie przyjedź w Bieszczady na kosmiczną imprezę „Na tropie gwiazd“ organizowaną przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną, która odbędzie się 9 września.

Gwiazdy na nieboskłonie to nie jedyne gwiazdy, które będziesz mógł spotkać w Bieszczadach, a konkretnie w Polańczyku. W świat kosmosu przeniesie was Karol Wójcickipasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage’a „Z głową w gwiazdach”!

Podczas wydarzenia zapewnimy wam moc wielozmysłowych doznań! Będziemy obserwować rozgwieżdżone niebo i nieziemską przyrodę Bieszczadów, posłuchamy dźwięków kosmosu, dotkniemy, a nawet zbudujemy zegary słoneczne. Sprawdzimy też, jak to jest być bliżej Słońca! „Na tropie Gwiazd” zostaniecie też zaopatrzeni w porządną dawkę astronomicznej wiedzy!

Te przyjemne doświadczenia zostaną dodatkowo spotęgowane podczas niezwykłego astrokoncertu w wykonaniu uznanych podkarpackich artystów, którzy przeniosą Was do świata ambientu, elektroniki jak również instrumentów tradycyjnych (jak lira korbowa) oraz w przestrzeń  dźwięków kosmosu w postaci częstotliwości emitowanych przez poszczególne planety układu słonecznego. A do tego teksty kultowego futurologa Stanisława Lema!

W programie m.in.:

  • pokazy nocnego nieba w Polańczyku,
  • pokaz nocnego nieba w Lutowiskach,
  • warsztaty nocnej fotografii krajobrazowej,
  • warsztaty budowania modeli zegarów słonecznych,
  • słoneczne pokazy astronomiczne,
  • pokazy filmowe i prelekcje w mobilnym planetarium,
  • warsztat przyrodniczy – poszukiwanie tropów zwierząt i ich gwiazdozbiorów.

To właśnie bieszczadzkie ciemne niebo gwarantuje najlepsze warunki do obserwacji gwiazd w Polsce. W ciszy, wśród gór i lasów można cieszyć się widokiem rozgwieżdżonego nieba i zobaczyć Drogę Mleczną!

Partnerzy wydarzenia:

Gmina Solina, LGD Zielone Bieszczady, Kraina Wilka, Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła, Fundacja Bieszczadzka, Gmina Tyrawa Wołoska.

Osoba do kontaktu:

Izabela Dziubek
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Ul. Grunwaldzka 2
35-068 Rzeszów
Tel. 17 852 00 09
i.dziubek@podkarpackie.travel

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email