Lesko: Urząd Miasta i Gminy po raz trzeci laureatem Ogólnopolskiego Konkursu o Znak Jakości „Przyjazny Urząd”

Lesko: Urząd Miasta i Gminy po raz trzeci laureatem Ogólnopolskiego Konkursu o Znak Jakości „Przyjazny Urząd”

Urząd Miasta i Gminy Lesko po raz trzeci poddał się ocenie ekspertów i w dniu 23 kwietnia br. otrzymał ogólnopolski znak jakości „Przyjazny Urząd”, przyznawany przez kapitułę złożoną z ekspertów i praktyków administracji publicznej, specjalizujących się naukowo lub zawodowo w problematyce administracji publicznej i zarządzania jakością. W skład kapituły weszli badacze pracujący na czołowych polskich uniwersytetach, m.in. na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Byli wśród nich eksperci od zarządzania, prawnicy i politolodzy.

Jury doceniło m.in. działania w czasie pandemii, wprowadzenie programu Mobilny Urząd oraz spotkań on-line z mieszkańcami. Za ciekawy i godny zauważenia uznało też internetowy system konsultacji społecznych, prowadzenie otwartej Kancelarii Burmistrza oraz udogodnienia obsługi – bezpłatne Wi-Fi, kącik zabaw dla dzieci.

Tym samym udało się znaleźć w gronie jednostek szeroko rozumianego sektora publicznego (m.in.: urzędy miast, starostwa powiatowe, urzędy wojewódzkie, urzędy pracy, urzędy skarbowe, izby celne) cechujących się wysoką jakością obsługi klienta, profesjonalizmem, nowoczesnym podejściem do zarządzania, uczciwością i rzetelnością w działaniu oraz innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie kultury pracy.

Oprócz Gminy Lesko wyróżnienie otrzymały dwie jednostki z województwa podkarpackiego, tj. Urząd Gminy Miejsce Piastowe oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy. Serdecznie gratulujemy.
Na arenie ogólnopolskiej laureatami zostały m.in. Urząd Miasta Krakowa, Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Urząd Lotnictwa Cywilnego, a także Urząd Miasta Chorzów.

Nadzwyczajne wyróżnienie „Diament Przywództwa” otrzymał też Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski, który w trakcie wręczania nagrody podkreślał szczególny wkład pracy i zaangażowanie pracowników Urzędu Gminy Lesko oraz jednostek organizacyjnych w podnoszenie jakości świadczonych usług dla petentów.

Zaszczyt był tym większy, iż znalazł On się wśród takich osobowości, jak: prof. Jacek Majchrowski – Prezydent Krakowa, prof. Gertruda Uścińska – Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy Elżbieta Rybarczyk – Burmistrz Wielenia.

Organizatorem konkursu jest Quality Institute, a miejscem wręczenia był Pałac Radziwiłłów w Krakowie-Balicach.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.