Nisko: Nowa inwestycja wokoło zalewu „Podwolina” w Nisku

Nisko: Nowa inwestycja wokoło zalewu „Podwolina” w Nisku

Zalew „Podwolina”  w Nisku, to miejsce gdzie z rodziną można spędzić cały dzień. Na terenie przy zalewie znajduje się mnóstwo atrakcji, gdzie można spędzić czas z dziećmi.

Są to plac zabaw w kształcie statku, huśtawki, równoważnia, bujak, huśtawka dla niepełnosprawnych osób oraz 6 ścianek wspinaczkowych dla dzieci, a także 4 elementy parku linowego dla dzieci. Dla osób lubiących spędzać czas aktywnie do dyspozycji są ścieżki pieszo – rowerowe, tor rowerowy Pumptrack oraz park linowy ze zjazdem tyrolskim z wieży.

Ponad 15 milionów złotych kosztować będzie wykonanie dróg dojazdowych po południowej stronie zbiornika wodnego Podwolina. Władze Niska przygotowały już program funkcjonalno – użytkowy dla inwestycji drogowych w pobliżu największej atrakcji turystycznej na terenie gminy.

Dzięki nowym drogom pojawi się także możliwość dojazdu do terenów rekreacyjnych. W ramach inwestycji oprócz dróg dojazdowych powstaną parkingi, ciągi pieszo – rowerowe oraz oświetlenie.

Samorząd liczy na to, że nowe drogi zachęcą potencjalnych inwestorów, którzy chcieliby rozpocząć działalność w branży turystycznej i gastronomicznej.

Pomimo tego, że zalew otaczają tereny prywatne to  chcemy podnieść ich atrakcyjność, część z nich jest od lat zaniedbana – powiedział burmistrz Waldemar Ślusarczyk.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email