Nisko: W powiecie powstanie duża farma fotowoltaiczna

Nisko: W powiecie powstanie duża farma fotowoltaiczna

KFA Armatura, producent armatury sanitarnej i grzejników, buduje w Nisku elektrownię fotowoltaiczną, jedną z największych na Podkarpaciu. Inwestycja o wartości kilku milionów złotych zostanie ukończona jesienią 2022 r. Moc elektrowni PV to 1,8 MWp.

W powiecie niżańskim mamy już dostępne dwie duże instalacje fotowoltaiczne o mocy 1MW (1 MegaWat) każda, które znajdują się w Golcach i Szyperkach. W centrum Niska, bo na terenie fabryki grzejników KFA Armatura, powstanie kolejna i znacznie większa, bo o mocy 1,8 MW. Pozwoli na pokrycie zużycia energii elektrycznej zakładu na poziomie około 20%. Zarząd spółki szacuje, że będzie to miało pozytywny wpływ na obniżenie emisji CO2 w regionie.

W oficjalnym rozpoczęciu budowy udział wziął m.in. starosta niżański Robert Bednarz, który podkreślił, że firma jest w regionie dużym pracodawcą, a jej rozwój to nowe miejsca pracy. „Z naszej strony wspieramy każdą proekologiczną inicjatywę, która ma miejsce w naszym powiecie” – dodał.

Budowa instalacji fotowoltaicznej w Nisku ruszyła pełną parą. Na plac budowy wjechały koparki i rozpoczął się pierwszy etap prac czyli pogrążanie pali pod konstrukcje stołów fotowoltaicznych.

Uruchomienie farmy zaplanowane jest na początek października.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.