Stalowa Wola: III Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

Stalowa Wola: III Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

25 stycznia 2024 roku w budynku Urzędu Miasta Stalowej Woli przy ul. Wolności 7 odbyła się III Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Przed rozpoczęciem toku obrad Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli wręczył Radnym MRM nowe tablety i dodatkowe wyposażenie, które zostało zakupione dzięki środkom norweskim. 

Bardzo się cieszę, że Młodzieżowa Rada Miejska od momentu swojego ukonstytuowania bardzo prężnie wypełnia swoje statutowe zadania. Jesteście zarówno słyszanym, jak i słuchanym głosem doradczym dla prezydenta miasta. Bardzo trafnie potraficie zdiagnozować istniejące w Stalowej Woli problemy i mam nadzieję z Waszą pomocą skutecznie je będziemy rozwiązywać. Po raz kolejny potwierdzacie potrzebę reaktywacji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Stalowej Woli – mówił podczas Sesji prezydent Nadbereżny. 

W toku obrad głos zabrał Ryszard Drobny z Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli, który wyjaśnił zasady funkcjonowania stalowowolskiej komunikacji miejskiej oraz odpowiadał na dodatkowe pytania Radnych, dotyczące w dużej mierze propozycji zmian rozkładu jazdy niektórych linii autobusowych.  

W kolejnych punktach Sesji Radni przyjęli przygotowany przez Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta pilotażowy projekt „Poznaj swoje miasto”, dedykowany Młodzieżowej Radzie Miejskiej oraz projekt uchwały w sprawie udziału w Młodzieżowych Rozgrywkach Piłkarskich o Puchar Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. 

Młodzieżowa Rada Miejska w Stalowej Woli ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Działa w celu wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród stalowowolskiej młodzieży, na rzecz poszerzenia udziału młodzieży w życiu społecznym miasta oraz integracji i współpracy środowisk młodzieżowych. Jej kadencja będzie trwać 2 lata. Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Stalowej Woli odbyły się 30 października. W jej skład weszło 23 radnych. 

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email