ARiMR na trzecim miejscu w Europie!

Reprezentacja ARiMR w piłce nożnej zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Agencji Płatniczych w Piłce Nożnej. Nasza drużyna przegrała tylko jeden mecz.
Od 12 do 15 maja 2019 r. w Bukareszcie rozgrywane były pierwsze Mistrzostwa Europy Agencji Płatniczych w Piłce Nożnej. W zawodach wzięły udział drużyny z ośmiu krajów: Włoch, Czech, Litwy, Bułgarii, Węgier, Mołdawii, Polski i Rumunii. Organizatorem wydarzenia była rumuńska Agencja Finansowania Inwestycji Wiejskich AFIR. Reprezentacja ARiMR zajęła trzecie miejsce, przegrywając podczas turnieju tylko jeden mecz, z późniejszym zwycięzcą – drużyną z Mołdawii. Drugie miejsce zajął zespół z Rumunii.
Przy okazji turnieju członkowie drużyn uczestniczących w mistrzostwach odwiedzili m.in. Pałac Parlamentu w Bukareszcie oraz spotkali się z dyrektorem generalnym AFIR Adrianem Chesnoiu. Podczas spotkania wymieniano się uwagami dotyczącymi mechanizmów, dzięki którym tworzone są jak najlepsze warunki do absorpcji funduszy europejskich na rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich.