Jasło: Centrum Zdrowia Psychicznego jasielskiego Szpitala wspiera kampanię społeczną „Emocje w Twoich Rękach”

Jasło: Centrum Zdrowia Psychicznego jasielskiego Szpitala wspiera kampanię społeczną „Emocje w Twoich Rękach”

Od dnia 1 lipca 2022 r. Szpital Specjalistyczny w Jaśle uruchomił Centrum Zdrowia Psychicznego (CZP) w ramach programu pilotażowego Ministerstwa Zdrowia.

Centrum Zdrowia Psychicznego obejmuje swoja działalnością powiat jasielski i strzyżowski. Kompleksowa opieka psychiatryczna w CZP jest udzielana wszystkim pełnoletnim mieszkańcom ww. powiatów i odbywa się w warunkach:

  • ambulatoryjnych realizowanych przez Poradnie Zdrowia Psychicznego,
  • leczenia środowiskowego (domowego) realizowanych przez Zespół Leczenia Środowiskowego,
  • dziennych realizowanych przez Odział Dzienny Psychiatryczny,
  • stacjonarnych (całodobowo),realizowany przez Oddział Psychiatryczny.

W ramach Centrum Zdrowia Psychicznego funkcjonują dwa Punkty
Zgłoszeniowo-Koordynacyjne
, w Jaśle oraz Strzyżowie, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-18.00. 

Do Punktu Zgłoszeniowo – Koordynacyjnego może zgłosić się osoba w kryzysie psychicznym wywołanym skomplikowaną sytuacją życiową, doświadczająca myśli samobójczych, zmagająca się z lękami. Osobę w sytuacji kryzysu psychicznego może również zgłosić rodzina. Pomoc udzielana przez Centrum jest bezpłatna.

Nowo utworzone Centrum Zdrowa Psychicznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle wraz z Fundacją „Terapia to NIE wstyd” zorganizowało w dniu 09.09.2022 r. na Rynku w Jaśle i Strzyżowie ogólnopolską akcję edukacyjno-informacyjną związaną ze Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom.

Hasło tegorocznej kampanii to „Emocje w Twoich rękach”.

Celem akcji było budowanie świadomości profilaktyki zdrowia psychicznego oraz rozpowszechnienie wśród mieszkańców powiatu jasielskiego i strzyżowskiego oferty świadczeń zdrowotnych udzielanych w ramach nowo utworzonego Centrum Zdrowia Psychicznego.

W piątek 09.09.2022r od godziny 09.00 jasielski oraz strzyżowski rynek przez kilka godzin stał się otwartym gabinetem terapeutycznym, gdzie każdy mógł przyjść i porozmawiać z ekspertem o swoich problemach.

W ramach bezpłatnej pomocy można było uzyskać informację o formach pomocy psychologicznej na terenie powiatu, porozmawiać bezpośrednio ze specjalistami z zakresu zdrowia psychicznego.

Była również możliwość wykonania pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz saturacji. Podczas wydarzenia odbyła się prezentacja twórczości lokalnych artystów oraz pacjentów Oddziału Psychiatrycznego i Oddziału Dziennego Psychiatrycznego.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *