Ropczyce: Policja zachęca do noszenia odblasków

Ropczyce: Policja zachęca do noszenia odblasków

Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i dorosłych, policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” przypominają, zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych. W trakcie działań mundurowi zwracają uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych.

Jesień to okres, w którym wieczory stają się coraz dłuższe, a pogoda często jest deszczowa, co powoduje, że piesi, rowerzyści, poruszając się po drodze, stają się dla kierujących mniej widoczni. Stanowi to zwiększone ryzyko wystąpienia zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Aby zapobiec takim sytuacjom, zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, dorosłych policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” przypominali i zachęcali mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, aby korzystali z elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze, rozmawiali z pieszymi a przede wszystkim dziećmi, uświadamiali, jak bardzo ważne jest noszenie elementów odblaskowych, jak widoczność na drodze wpływa na bezpieczeństwo.

Policjanci zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, jak wymagają przepisy ruchu drogowego, ale w obszarze zabudowanym, na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Pamiętajmy!
Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone na przedniej i tylnej części ubrania, w sposób pozwalający na dostrzeżenie ich w światłach kierujących nadjeżdżających z obu kierunków.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.