Rzeszów: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie online „Podkarpackie wędrówki z Arturem Andrusem”

Rzeszów: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie online „Podkarpackie wędrówki z Arturem Andrusem”

20 października o godz. 18:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie rozpocznie się spotkanie online z dziennikarzem, autorem książek i artystą kabaretowym Arturem Andrusem.

Spotkanie poprowadzi Jan Wolski odbędzie się za pomocą platformy ClickMeeting.

Rezerwacji miejsc można dokonać na stronie: https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/podkarpackie-wedrowki-z-arturem-andrusem/register.

Na pół godziny przed rozpoczęciem spotkania do osób zarejestrowanych na skrzynki e-mailowe przyjdzie przypomnienie z opcją „Dołącz teraz”. Wybranie tej opcji spowoduje połączenie się ze stroną spotkania online.

Rejestracja będzie możliwa także w czasie trwania spotkania aż do wyczerpania limitu uczestników.

Spotkanie dofinansowane zostało w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.

Artur Andrus ur. 27 grudnia 1971 w Lesku. Jest znany szerszej grupie Polaków nie tylko jako dziennikarz, poeta, piosenkarz czy konferansjer. Artur Andrus to także artysta kabaretowy, satyryk, autor książek, tekstów bajek i piosenek. Gospodarz kabaretowych spotkań w Piwnicy pod Baranami, Przechowalni i Piwnicy pod Harendą, wirtuoz swobodnej zabawy słowem oraz laureat tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”.

Urodził się i wychowywał się na Podkarpaciu. Studia dziennikarskie ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas studiów współpracował z Radiem Rzeszów oraz Rozgłośnią Harcerską. Przez ponad 20 lat był związany z radiową Trójką. Od 2018 roku współpracuje z radiem RMF Classic. Oprócz pracy w radiu, często występuje w telewizji. Prowadzi imprezy kabaretowe, jest stałym gościem programu „Szkło kontaktowe”. Jest także autorem tekstów piosenek dla innych artystów (m.in. Alicji Majewskiej, Hanny Śleszyńskiej, Czesława Mozila, Grupy MoCarta), sam również odnosi sukcesy na rynku muzycznym. Wraz z Marią Czubaszek, napisał dwie książki: „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” oraz „Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak”.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.