Sanok: Mlekovita zatrudni więźniów

Sanok: Mlekovita zatrudni więźniów

16 września firma zawarła umowę z Zakładem Karnym w Uhercach Mineralnych.

Jest to kolejna podobnego rodzaju umowa podkarpackich zakładów karnych z przedsiębiorstwami z naszego województwa w ramach rządowego programu „Praca dla więźniów”. Niedawno również umowę podpisało więzienie w Dębicy z firmą meblarską Black Red White.

Mlekovita Sanok jest największym zakładem przetwórstwa mlecznego w regionie. Do zatrudnienia w nim skierowano ośmiu osadzonych.

-Warto podkreślić, że dzięki szeroko zakrojonej i efektywnej akcji szczepień wśród skazanych oraz promowaniu zachowań prozdrowotnych związanych z koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19 powrót do zewnętrznego zatrudnienia osadzonych odbywa się na zasadach pełnego bezpieczeństwa. W pracy skazani mają możliwość podwyższania kwalifikacji zawodowych, uczą się nawyku pracy i przygotowują do życia w społeczeństwie. – informuje ppor. Krzysztof Gierula z ZK Uherce Mineralne

Umowa została podpisana przez zastępcę dyrektora Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych ppłk Marek Filipowicz i dyrektora Oddziału w Sanoku Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita Michała Dąbrowskiego.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.