Rzeszów: Asseco Resovia najlepsza w turnieju w Kozienicach. W finale rzeszowski zespół pokonał Czarnych Radom

Asseco Resovia kontynuuje zwycięski marsz. Najpierw były wygrane w turnieju w Katowicach, teraz zespół zwyciężył w Kozienicach. W finale pokonał Czarnych Radom.

Zespół prowadzony przez trenera Alberto Giulianiego, jak na razie gra śpiewająco, mimo, że mecz finałowy z Czarnymi nie należał do łatwych. Rzeszowska ekipa wygrała dwa pierwsze sety (w obu zmuszeni byli utrzymywać koncentrację na najwyższym poziomie). Tego skupienia rzeszowiakom brakło w trzecim secie. Prowadzili już 16:11, ale rywale nie dali się złamać. W efekcie zespół z Radomia po efektownym bloku doprowadził do remisu po 22, dając sobie w końcówce jeszcze jedną szansę na wygranie meczu.

Czarni obiecująco rozpoczęli czwarty set, bo od prowadzenia 8:5, ale potem “Resoviacy” uaktywnili swoją zagrywkę, znaną już wcześniejszym sparingpartnerom. Rzeszowianie błyskawicznie odskoczyli rywalom (16:12) i utrzymywali tę przewagę do końca.

Najwięcej punktów dla rzeszowskiego zespołu zdobył Karol Butryn 21, a m.in. trzy asy serwisowe zanotował Robert Tath. U rywali 14 oczek to dzieło Sandera.
Dzień wcześniej Resovia pokonała w półfinale MKS Będzin 3:0. MVP całego turnieju wybrano Fabiana Drzyzgę.