Stalowa Wola: Strzelanina w środku miasta. Nieznani sprawcy postrzelili dwóch mężczyzn.

Stalowa Wola: Strzelanina w środku miasta. Nieznani sprawcy postrzelili dwóch mężczyzn.

W Stalowej Woli w poniedziałek doszło do strzelaniny, w wyniku której rannych zostało dwóch mężczyzn. Policja poszukuje sprawców.

– Do dwóch mężczyzn idących chodnikiem przy ulicy Energetyków w Stalowej Woli (droga wjazdowa do miasta od strony Niska – red.) oddano kilka strzałów z samochodu – poinformowała Małgorzata Kania ze stalowowolskiej policji. – Rannych zostało dwóch mężczyzn. Obaj zostali przewiezieni do szpitala – przekazała Kania.

Do zdarzenia doszło na deptaku przy ulicy Energetyków 21. Na miejsce skierowano trzy radiowozy policji oraz dwie karetki pogotowia. Ratownicy medyczni zastali dwóch młodych mężczyzn z ranami postrzałowymi. Jeden miał ranę postrzałową nogi i ręki, drugi brzucha. Obaj zostali przewiezieni szpitala w Stalowej Woli.

Policjanci ogrodzili taśmami teren, na którym widać ślady krwi. Przeszukiwali pobliski teren i kosze na śmieci, w poszukiwaniu broni palnej. Z relacji mieszkańców pobliskiego bloku wynika, że chwilę przed zdarzeniem młodzi ludzie uzbrojeni w pałki teleskopowe gonili innych mężczyzn. Świadkowie widzieli również samochód, prawdopodobnie citroena cactusa, z obcymi tablicami rejestracyjnymi, którym sprawcy strzelaniny mieli odjechać.

– Przed godziną 19 na ulicy Energetyków padły strzały w kierunku dwóch mężczyzn, którzy zostali ranni i zostali przewiezieni do szpitala. Sprawcy najprawdopodobniej oddalili się samochodem marki citroen w kierunku Niska. Zorganizowano pościgi, trwają czynności z udziałem prokuratora – mówi w rozmowie z portalem Stalowka.net młodszy aspirant Małgorzata Kania, oficer prasowy Komendy Policji w Stalowej Woli.

Wstępne ustalenia wskazują, że w pobliże dwóch idących po chodniku mężczyzn podjechał samochód, z którego wyskoczyło trzech innych, zamaskowanych mężczyzn. To oni mieli oddać strzały, po czym wsiedli do auta i z dużą prędkością odjechali.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.