Łańcut: Do 20 lutego rozstrzygnięcie przetargu na budowę tunelu.

Łańcut: Do 20 lutego rozstrzygnięcie przetargu na budowę tunelu.

W dniu 15 lutego na  sesji Sejmiku Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl poinformował, że do 20 lutego 2021 r. nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na budowę tunelu w Łańcucie.

Podjęta uchwała pozwala na podpisanie umowy z wykonawcą, którego zadaniem jest zaprojektowanie w szczegółach i zrealizowanie robót budowlanych.

Od ubiegłego roku Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie prowadzi procedurę wyłonienia wykonawcy w systemie „zaprojektuj i wybuduj” dokumentacji projektowej z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i decyzji ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności oraz robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary wraz z budową wiaduktu kolejowego w/c linii kolejowej nr 91 Kraków Główny – Medyka oraz budową/przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w m. Łańcut”.

Do przetargu stanęło siedem firm, które zadeklarowały wykonanie zadania w terminie do 31 marca 2023 r. oraz siedmioletni okres gwarancji i rękojmi.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie na realizację, oczekiwanego przez mieszkańców powiatu łańcuckiego, zadania przeznaczył kwotę 31 806 463,44 zł. Po decyzji Zarządu i Sejmiku Województwa Podkarpackiego będzie można pozytywnie zakończyć postępowanie przetargowe i podpisać umowę z wybranym wykonawcą.

Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń doprowadził do uzyskania 25 maja 2020 r. decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na skreślenie z rejestru zabytków części dawnego ogrodu włoskiego (wpisanego do rejestru zabytków decyzją z 1 września 1948 r. oraz jako część zespołu zabytkowego w Łańcucie decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Rzeszowie
z 18 października 1969 r.), to jest działek zlokalizowanych na terenie obecnej Fabryki Wódek „Polmos-Łańcut” S.A. od strony ul. Kolejowej i ul. Grunwaldzkiej, po których będzie można poprowadzić tę inwestycję.

Gdy wszystko przebiegnie bez przeszkód, to za dwa lata będzie w Łańcucie bezkolizyjne skrzyżowanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 z Łańcuta do Leżajska z linią kolejową nr 91 Kraków Główny – Medyka.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.