Lesko: Ekomarina w Polańczyku już otwarta

Lesko: Ekomarina w Polańczyku już otwarta

Restauracja z tarasami pod żaglami, szkółka żeglarska, wypożyczalnia m.in. luksusowych jachtów, katamaranów i dwa pływające baseny. Z takich atrakcji możemy już skorzystać, jeśli odwiedzimy Polańczyk.

Ekomarina powstała w pobliżu WOPR-u, niedaleko fiordu Nelsona, naprzeciw tzw. Cypla Ciotki. To spełnienie marzeń żeglarza Daniela Wojtasa, współwłaściciela Hotelu Skalnego SPA, twórcy Krainy Wilka.

Dotacja z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia  o wartości 5 mln zł pozwoliła na stworzenie kolejnej atrakcji nad “podkarpackim morzem”. 

Ekomarina ma specjalne miejsca do wypompowywania fekaliów z jednostek pływających, żeglarze mogą z całymi rodzinami skorzystać zarówno z powstałej gastronomii specjalizującej się w rybach słodkowodnych, jak i gorącego prysznica, naładować prąd, zatankować wodę.

Atrakcyjnym elementem projektu  jest powstały szlak wodny pomiędzy Polańczykiem a Olchowcem, gdzie można bezpiecznie zacumować i odpocząć. W porcie powstała też szkółka żeglarska dla dzieci od szóstego roku życia.

Do tej pory było tam kilka przystani z bardzo ograniczoną infrastrukturą. Teraz będą pływające baseny kąpielowe i ekologiczna przystań dla żaglówek oraz miejsce do rekreacji.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.