Mielec: Powstaje zachodnia obwodnica

Mielec: Powstaje zachodnia obwodnica

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich pokazał jak postępują prace przy budowie obwodnicy Mielca. Fragment drogi wojewódzkiej nr 984 z Rzędzianowic do Piątkowca.

Kierowcy jadący do Mielca od strony Tarnowa już we wrześniu powinni dojeżdżać do mieleckiej strefy nowym odcinkiem obwodnicy. 

Aby prace przy mieleckiej obwodnicy mogły wystartować, musiała powstać pełna dokumentacja, wyłonienie wykonawcy nowego odcinka obwodnicy oraz inżyniera kontraktu. Pełny zakres prac wykonało konsorcjum składające się z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Mielca i firmy Remost z Dębicy. Natomiast Zamojska Dyrekcja Inwestycji będzie inżynierem kontraktu.

Siedem kilometrów nowej drogi wojewódzkiej prowadzić będzie  z Piątkowca przez Trzcianę i Rzędzianowice do Mielca przez nowy most na Wisłoce i wiadukt nad linią kolejową L25, by połączyć się z istniejącą już wschodnią obwodnicą miasta.

Po oddaniu tej drogi powstanie obwodnica miasta w ostatecznym kształcie od Tarnowa do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu.

Koszt inwestycji to około 52 mln zł, z czego 42,8 mln zł stanowić będzie dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. 

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.