Rzeszów: Będzie pozwolenie na budowę Wisłokostrady

Rzeszów: Będzie pozwolenie na budowę Wisłokostrady

Wisłostrada to jedna z największych inwestycji w Rzeszowie. Miasto jeszcze w tym tygodniu ma dostać pozwolenie na budowę, a do końca roku chce uzyskać już wszystkie zgody związane z przedsięwzięciem.

Nowa trasa połączy al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą i pobiegnie prawym brzegiem Wisłoka. W ramach inwestycji powstanie nowy wiadukt nad torami oraz rozbudowany zostanie most Załęski, po którym przebiegnie część trasy. W założeniu projektu ma tam być aż 4 pasy ruchu. Również ul. Maczka dostanie dodatkowy pas.

Do końca roku mają być uzyskane wszystkie konieczne pozwolenia na budowę i mają być gotowe wszystkie projekty. Rozpoczęcie prace planowane jest w przyszłym roku.

Jedną z części inwestycji jest przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdzie przebudowane ma być aż osiem ulic: Siemieńskiego, Batorego, Fredry, Orzeszkowej, Styki, Żółkiewskiego, Śniadeckich, Głowackiego.  Łączny koszt tej części inwestycji to ponad 40 mln zł.

Następnie zostanie przebudowana ul. Maczka od Lubelskiej, jako przedłużenie alei Wyzwolenia. Dalej, prace przeniosą się na Ciepłowniczą. Z Ciepłowniczej będzie rondo i z tego ronda będzie wychodzić Wisłokostrada aż do ul. Dworaka.

Tereny potrzebne pod budowę drogi w całości należą już do miasta. Szacowany koszt budowy Wisłokostrady to około 110 mln zł

Urząd Miasta Rzeszowa twierdzi, że nowa trasa będzie gotowa najwcześniej na 2023 rok.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.