Rzeszów: Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w nowej rzeczywistości

Rzeszów: Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w nowej rzeczywistości

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza,  zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2020/2021. W tym semestrze rejestracja, jak i zajęcia odbywać się będą w zmienionej formie.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa

Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Partnerem strategicznym projektu jest Pratt&Whitney Rzeszów. Od marca 2018 projekt wspiera także Uniwersytet Rzeszowski, gdzie odbywają się zajęcia dla studentów DUT. Na zajęcia w Rzeszowie mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat mieszkający na terenie województwa podkarpackiego.

Zapisy na wykłady online rozpoczną się 14 września 2020 o godz. 10.00. Rejestracja będzie aktywna do 21 września 2020 do godz. 23.59.59. Rejestracja na warsztaty będzie odbywać się w późniejszym terminie.

W minionym semestrze ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia, zajęcia zostały przeniesiona do sieci. Wszyscy zarejestrowani studenci mogli korzystać z wykładów online i dodatkowych zajęć: Naukowej Niedzieli Online oraz cyklu spotkań na żywo pn. Dolina Wiedzy Live.

Organizatorzy mając na uwadze bezpieczeństwo studentów postanowili utrzymać te formę dla wykładów we wszystkich filiach. Jednak dodatkowo zostaną zorganizowane warsztaty w tradycyjnej formie, stacjonarnie. Liczba miejsc na wykłady online będzie nieograniczona, natomiast w grupach warsztatowych w każdym z miast, będzie dostępne 135 miejsc.  

Na zajęciach będą poruszane, zagadnienia teoretyczne i praktyczne. Nie zabraknie ciekawych doświadczeń, możliwych do powtórzenia przez dzieci w domu. Studenci DUT dowiedzą się jak zostać astronomem, ile prawdy w komiksie o Asteriksie i Obeliksie, jak działa nasz mózg oraz że nie wszystko jest takie jak nam się wydaje. Zajęcia warsztatowe będą odbywać się w pięciu miastach: Rzeszowie, Mielcu, Dębicy, Stalowej Woli oraz Jaśle. Tematyka warsztatów będzie obejmować zagadnienia z fizyki, chemii i programowania.

Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. Do tej pory liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wyniosła już ponad 40 000 osób.

Zajęcia odbywają się w Rzeszowie oraz Mielcu, Dębicy, Stalowej Woli i Jaśle. W Rzeszowie na zajęcia mogą zapisywać się dzieci z całego województwa podkarpackiego, w Dębicy zamieszkałe na terenie powiatu dębickiego; w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim; w Stalowej Woli dzieci z miasta, a w Jaśle dzieci z  powiatu jasielskiego.  

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.