Ustrzyki Dolne: Nowy szlak turystyczny w Bieszczadach.Wiedzie z Przełęczy Wyżnej na Dział

Ustrzyki Dolne: Nowy szlak turystyczny w Bieszczadach.Wiedzie z Przełęczy Wyżnej na Dział

Bieszczadzki Park Narodowy poinformował, że został wyznaczony nowy odcinek szlaku: Przełęcz Wyżna (872 m n p.m.) – Dział (1103 m n.p.m.). Oznakowany jest on kolorem żółtym.

Nowa trasa jest alternatywą dla tych, którzy nie są zaawansowanymi górskimi piechurami, odcinek nie jest długi, na wycieczkę tą trasą mogą się wybrać na przykład rodziny z dziećmi czy starsze osoby.

Wytyczony odcinek  jest przedłużeniem szlaku żółtego Połonina Wetlińska – Przełęcz Wyżna. Ponieważ poruszało się tędy sporo turystów – dyrekcja BdPN zdecydowała o wyznaczeniu trasy

Wejście na szlak na Dział znajduje się po prawej stronie parkingu. Należy być ostrożnym przy przejściu przez płytę parkingową! Trasa prowadzi głównie zalesionym, łagodnym zboczem i wyprowadza nas do wiaty (deszczochronu) w części szczytowej Działu, gdzie łączy się ze szlakiem zielonym. Zielonym szlakiem wędrować można w stronę Małej Rawki lub zejść do Wetliny.

Czas przejścia nowym odcinkiem, w górę, to godzina i 10 minut. Zejście zajmie ok. 40 minut.

Bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego można kupić w punkcie informacyjno-kasowym przy wejściu na szlak (tam także są dostępne informacje na temat przebiegu szlaków) lub drogą internetową – poprzez stronę bdpn.eparki.pl.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.