Mielec: Zmieńmy śmieci w drzewa

Mielec: Zmieńmy śmieci w drzewa

„Drzewko za odpady – wymień śmieci za sadzonki” to akcja skierowana do wszystkich mieszkańców miasta Mielec, którym nie jest obojętne otoczenie.

Organizatorami akcji sprzątaj Mielec – wymień śmieci na sadzonki jest Miasto Mielec, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. Z o.o. Mielec oraz Studio Wizualne. Akcja skierowana do wszystkich mieszkańców miasta, którym nie jest obojętne otoczenie.

Co trzeba zrobić aby dołączyć do akcji i otrzymać sadzonkę;

  • wytypuj miejsce publiczne na terenie Mielca, które jest zaśmiecone,
  • zbierz grupę chętnych osób, którym nie jest obojętny los naszej planety,
  • w terminie od 17-28 września 2021 r. posprzątajcie wybrany teren.

Zgłoszenia grup przyjmowane są do 15 września 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Mielcu ul. Żeromskiego 26 p. 14, 15.

Organizatorzy zapewnia rękawiczki ochronne i worki na odpady, które można odebrać w dniach 17-28.09.2021 r. w godzinach przyjęć urzędu.

30 września 2021 r. o godz. 18:00, na placu AK odbędzie się finał akcji oraz rozdanie drzewek! W zamian za zaangażowanie każdy uczestnik otrzyma drzewko!

Akcj Sprzątania Mielca, jest częścią odbywającej się co roku na całym świecie kampanii Sprzątania Świata.

„Myślę, więc nie śmiecę” to tegoroczne hasło przewodnie akcji Sprzątania Świata. Finał akcji przypada w dniach 17-18 września. Problem zwiększającej się liczby produkowanych odpadów dotyka wszystkich mieszkańców naszej planety.

Tegoroczne hasło akcji zachęca do przemyślenia i wdrożenia w życie idei mniej odpadów. Mniej odpadów, to mniejszy problem dla naszej planety. Przemyślane zakupy, rezygnacja z produktów opakowanych w kilka opakowań, rezygnacja z wody w plastikowych butelkach na rzecz szklanych lub filtrów to tylko małe kroczki, które każdy z nas może postawić – tak niewiele, a jednak tak dużo dla Ziemi.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.