Ustrzyki Dolne: Problemy z przebudową Chatki Puchatka

Ustrzyki Dolne: Problemy z przebudową Chatki Puchatka

Chatka Puchatka miała być gotowa jesienią tego roku, ale z powodu deszczowej pogody prace na szczycie Połoniny Wetlińskiej się przedłużą.

Chatkę Puchatka odwiedzało rocznie około 150 tysięcy turystów. Od wielu lat występowały tutaj problemy związane z ograniczoną ilością wody, znaczną ilością ścieków, dużymi kosztami ogrzewania i zapewnieniem bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dlatego podjęto decyzję o modernizacji, która będzie spełniać współczesne wymogi.

Budowa Chatki Puchatka, wg zapowiedzi inwestora i wykonawcy, miała zakończyć się w październiku. Jednak wykonawca ma opóźnienia. Budynek stoi w stanie surowym nie ma podpiętych żadnych instalacji, nie wspominając już o wyposażeniu obiektu. Pracy jest jeszcze sporo, pogoda  w tym roku nie rozpieszcza, a do października zostało niewiele czasu. Faktem jest, że są opóźnienia i termin oddania obiektu przez wykonawcę na pewno jest zagrożony, jednak nadal nie wiadomo  o ile się wydłuży.

Przebudowa schroniska rozpoczęła się w maju 2020 roku i od tego czasu nie jest dostępne dla turystów. Chatka to najwyżej położony obiekt w Bieszczadach Zachodnich, a jednocześnie na całym Podkarpaciu. Posiadał on ponad 20 miejsc noclegowych w dwóch salach zbiorowych. Pierwsze schronisko służyło jako punkt obserwacyjny dla wojska, a potem budynek przejął Lutek Pińczuk, który własnymi rękami przekształcił go w mały domek, do którego zaczął przyjmować gości.

Przebudowa schroniska ma kosztować około 4,2 miliona złotych. Inwestycja dostała unijne dofinansowanie w wysokości 2,3 miliona złotych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email