Kultura: Bieszczadzki Festiwal Książki

Kultura: Bieszczadzki Festiwal Książki

W Lesku w dniach 04 – 05 czerwca trwać będzie Bieszczadzki Festiwal Książki, podczas którego będzie można spotkać się z autorami bestsellerowych publikacji.

W piątek Lesko odwiedzą najsłynniejsi leśniczowie w Polsce – Marcin Scelina i Kazimierz Nóżka z Nadleśnictwa Baligród. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Opowiedzą o swojej książce pt. „Zanim wyjedziesz w Bieszczady” i miłości do lasu, której oddają się bezgranicznie, którą są w stanie zaszczepić w każdym z nas.

Kolejne spotkanie o godzinie 19:00 odbędzie się z Januszem Leonem Wiśniewski, pisarzem naukowcem, kolekcjonerem ludzkich historii oraz znawcą najdelikatniejszych zakamarków ludzkiej duszy. Autorem powieści miłosnej „Samotność w sieci” i ponad 40 publikacji, z których wiele z nich to bestsellery.

W sobotę o godzinie 17,00 będzie spotkanie z autorką ponad 40 powieści – Agnieszką Lingas-Łoniewską zwaną przez swoich czytelników „Dilerką emocji”. Zadebiutowała w 2010 roku książką „Bez przebaczenia” i od tego czasu tworzy mix gatunkowy romansu, dramatu i sensacji. 

Igor Brejdygant będzie gwiazdą tegorocznych spotkań autorskich, człowiek wielu talentów, który jak mówi, najpierw widzi obraz, potem z mozołem rzeźbi je w słowach. Spotkanie z autorem odbędzie się w sobotę 5 czerwca o godzinie 19:00.

To właśnie te dzieła przyniosły mu dużą popularność, jak również zostały zekranizowane. Za powieść “Rysa” otrzymał Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału Wrocław 2019. Filmy na podstawi powieści „Rysa” i „Szadź” zostały nominowane do Polskich Nagród Filmowych Orły 2021.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. Organizatorami spotkania jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesku, Urząd Gminy i Miasta Lesko oraz Bieszczadzki Dom Kultury.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.